Z našich aktivit
Co plánujeme

V současné době pracujeme na komiksu na téma Obrana Brna pod vedením Raduit de Souches ve spolupraci s Muzeem města Brna. Postupně ho plánujeme rozšiřovat, zpracovat díly o jižní Moravě, La Rochelle a to v české i francouzské verzi. Zatím je na facebooku úvod komiksu viz www.facebook.com/raduitdesouches  Na konečné podobě komiksu jako samostatné publikaci se domlouváme s profesionálem.

Na začátku července podnikáme již naši třetí cestu do La Rochelle pro udržování vztahů a povědomí o Raduit de Souches ale i navázání nových vztahů i pro vycházení komiksu ve Francii. Jsme v kontaktu se některými tamními asociacemi jako např. s Francousko-českou asociací z La Rochelle a Francouzsko-českou asociací z Akvitánie.

Plánujeme též vytvořit internetový spot po stopách Raduit de Souches, který by měl mapovat jeho stopy po jižní Moravě.

Propagace tématu si žádá nemalé finanční prostředky, zejména pokud jde o propagaci ve Francii, kde je prakticky neznámý. Doposud vše realizujeme z vlastních zdrojů. Ucházíme se tedy o různé dotace a hledáme sponzory.

Vřele vítáme sponzorské dary či typy na potenciální dárce pro naši věc:). Děkujeme!


Výhledově


Výhledově bychom na brněnském a jihomoravském okruhu chtěli umístit i pamětní desky a orientační tabule, Taktéž v La Rochelle by nás potěšila deska na jeho rodném domě.

Není vyloučeno, že bychom se v budoucnu přes komiks a propagační internetový spot, dostali i k delšímu dokumentu o Raduit de Souches a nevylučujeme ani možné filmové zpracování. Ostatně to, že patronkou projektu je paní Chantal Poullain naznačuje, že nemusí zůstat jen u zbožného přání a smělého projektu:).

Děkujeme, že nám držíte palce a vyjadřujete nám vaši podporu ! facebook....