cyklotrasa-silnice-rozcestí

orientační bod - křižovatka

Úkol STOP V - rozcestí U Lomu

Zaznamenej si: 

1. Z orientační tabule U Lomu si opiš název města, kde se nachází hrad. Název města se dokonce vyskytuje i na vedlejší malé tabuli.......

Tady se můžeš rozmyslet, kolik máš sil! Pokud jsi první část zvládl/a pod dvě hodiny, máš naději pokračovat na celý okruh, v opačném případě zvaž kratší variantu.

Zkrácená varianta trasy: pokračuj po silnici až na kraj Jevišovic, na křižovatce jeď ROVNĚ, čerpací stanici na okraji Jevišovic mineš po její pravé straně (tj. po tvé levé ruce) a po místní silničce se dostaneš za pár desítek metrů přímo k bráně do parku. Orientační tabule ti poradí, kam dál!

Indície pro STOP IX  - Nový zámek Jevišovice, zkrácená trasa:

Projdi hlavní vstupní bránou do parku, kde se nachází nápis i číslo popisné. Informační tabule se nachází nedaleko od vstupní brány, asi 20 m. Ani nemusíš moc kličkovat. Opět si ji dobře prohlédni..

Varianta celá trasa: tady odboč vpravo a jeď krásnou lesní silničkou na rozcestí Jankovec, kde se můžeš rozhodnout, je-li ti milejší cesta vlevo podél rybníka Jankovce (u hráze se dá koupat) nebo přímo, v obou případech se cesty setkají u statku Kocanda, odkud míříme do obce Kravsko. Až projedeš obcí, pokračuj po hlavní silnici do mírného kopce k zámku. projeď branou, za kterou uvidíš informační tabuli. Tabule ti poradí, jak dál!

Indicie pro STOP VI - Kravsko - celá trasa:

Kravsko - zámecký park - informační tabule o zámku Kravsko