Z našich aktivit

Co plánujeme

Organizujeme propagační přednášky, prohlídky a cesty po stopách  Raduit de Souches v Brně, na Moravě i ve Francii.  Pracujeme též na scénáři pro možnou hru či historický film na toto téma.

Na začátku července 2018 podnikáme již naši čtvrtou cestu do La Rochelle pro udržování vztahů a povědomí o Raduit de Souches ale i navázání nových vztahů.  Jsme v kontaktu se některými tamními asociacemi jako např. s Francousko-českou asociací z La Rochelle a Francouzsko-českou asociací z Akvitánie.

K 373. výročí Dne Brna chystáme spuštění QR zábavně-poučné trasy po jeho stopách  v Brně a komiksovou výstavu ve spolupráci s Alliance française Brno.

Rádi bychom vytvořili i internetový spot po stopách Raduit de Souches, který by měl mapovat jeho stopy po jižní Moravě.

Propagace tématu si žádá nemalé finanční prostředky, zejména pokud jde o propagaci ve Francii, kde je prakticky neznámý. Doposud vše realizujeme z vlastních zdrojů. Ucházíme se tedy o různé dotace a hledáme sponzory.

Vřele vítáme sponzorské dary či typy na potenciální dárce pro naši věc:). Děkujeme!


Výhledově


Výhledově bychom na brněnském a jihomoravském okruhu chtěli umístit i pamětní desky a orientační tabule, Taktéž v La Rochelle by nás potěšila deska na jeho rodném domě.

Není vyloučeno, že bychom se v budoucnu přes komiks a propagační internetový spot, dostali i k delšímu dokumentu o Raduit de Souches a nevylučujeme ani možné filmové zpracování. Ostatně to, že patronkou projektu je paní Chantal Poullain naznačuje, že nemusí zůstat jen u zbožného přání a smělého projektu:).

Děkujeme, že nám držíte palce a vyjadřujete nám vaši podporu ! facebook....