Z našich aktivit
Co plánujeme

V současné době organizujeme propagační přednášky či prohlídky o Raduit de Souches  významu uhájení Brna.  Pracujeme též na scénáři pro možnou hru či historický film na toto téma.

Na začátku července 2017 podnikáme již naši čtvrtou cestu do La Rochelle pro udržování vztahů a povědomí o Raduit de Souches ale i navázání nových vztahů.  Jsme v kontaktu se některými tamními asociacemi jako např. s Francousko-českou asociací z La Rochelle a Francouzsko-českou asociací z Akvitánie.

Plánujeme též vytvořit internetový spot po stopách Raduit de Souches, který by měl mapovat jeho stopy po jižní Moravě.

Propagace tématu si žádá nemalé finanční prostředky, zejména pokud jde o propagaci ve Francii, kde je prakticky neznámý. Doposud vše realizujeme z vlastních zdrojů. Ucházíme se tedy o různé dotace a hledáme sponzory.

Vřele vítáme sponzorské dary či typy na potenciální dárce pro naši věc:). Děkujeme!


Výhledově


Výhledově bychom na brněnském a jihomoravském okruhu chtěli umístit i pamětní desky a orientační tabule, Taktéž v La Rochelle by nás potěšila deska na jeho rodném domě.

Není vyloučeno, že bychom se v budoucnu přes komiks a propagační internetový spot, dostali i k delšímu dokumentu o Raduit de Souches a nevylučujeme ani možné filmové zpracování. Ostatně to, že patronkou projektu je paní Chantal Poullain naznačuje, že nemusí zůstat jen u zbožného přání a smělého projektu:).

Děkujeme, že nám držíte palce a vyjadřujete nám vaši podporu ! facebook....